Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Chodźmy na spacer! (Także do Muzeum!)

09.01.2019 |

Wyślij wiadomość |


Chodźmy na spacer! (Także do Muzeum!)

Ferie to idealny czas na odkrywanie miasta na nowo i świetny moment na poznawanie miejsc nam bliskich z innej perspektywy. Dlatego już dziś warto zapisać się na rodzinne spacery tematyczne połączone z wizytami w ciekawych obiektach, takich jak nasz Żuraw czy Spichlerze!

W tym roku Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy instytucje kultury z całego regionu, w tym Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, aby pokazać zarówno mieszkańcom, jak i turystom, że miejskie ferie zimowe to świetny sposób na spędzenie czasu.

Między 19 stycznia a 24 lutego 2019 roku, a więc w całym okresie zimowej przerwy szkolnej rozłożonej pomiędzy województwa, zorganizowanych zostanie 10 tematycznych spotkań dedykowanych rodzinom z dziećmi. Wszystkie spacery są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Spotkania będą rozpoczynać się godzinnym spacerem po mieście z przewodnikiem, a kończyć wizytą w jednym z gdańskich obiektów turystycznych. Każdy spacer będzie dotyczył innego tematu związanego z dziejami miasta. Będzie okazja odwiedzić Gdańską Stocznię, Dom Uphagena, Centrum Hewelianum, a także nasze gdańskie oddziały: Żuraw i Spichlerze na wyspie Ołowiance.

- Zarówno mieszkańcy i turyści doskonale znają Żuraw: to przecież miejska ikona, jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na całym Pomorzu – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji w NMM – Żuraw na zewnątrz prezentuje się pięknie, ale ten budynek ma równie fascynujące wnętrze, które chcemy pokazać uczestnikom spacerów, organizowanych przez PROT. - W czasie oprowadzania po Żurawiu tematem przewodnim będzie życie codzienne w dawnym mieście portowym, które poznamy dzięki historiom ludzi, którzy kiedyś w Gdańsku mieszkali i pracowali.

Spichlerze na wyspie Ołowianka to historia Polski morskiej w pigułce: tutejsze wystawy pełne są zabytków wydobytych przez archeologów. – Każdy zabytek to opowieść o ludziach, którzy z morzem związali swoje życie. – mówi Monika Golenko, która spotka się z uczestnikami spacerów - Poznamy realia życia i pracy na dawnych statkach i okrętach, sprawdzimy, czy życie wilków morskich było rzeczywiście pełne niezwykłych przygód.

Szczegółowy terminarz spacerów znajduje się na stronie naspacer.pomorskie.travel, na której dostępny jest formularz rejestracyjny. Można również zapisać się osobiście w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Gdańsku (Brama Wyżynna, ul. Wały Jagiellońskie 2A).

Terminarz
 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+