Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Prom "Motława" nie kursuje

Prom "Motława" nie kursuje do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.

Ten wpis jest archiwalny.

Cały rok dla Wisły

28.06.2016 |

Wyślij wiadomość |


Cały rok dla Wisły

23 czerwca 2016 roku posłowie sejmu RP niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę, ustanawiającą rok 2017 "Rokiem Rzeki Wisły". Oddali w ten sposób "hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego".

Zdaniem Roberta Jankowskiego z Fundacji Rok Rzeki Wisły, reprezentującej Społeczny Komitet Obchodów, przyjęta przez Sejm uchwała przyczyni się do szerszego postrzegania rzeki, jako unikalnego obszaru przyrodniczego i turystycznego. Podkreśli także jej gospodarczy, kulturowy, edukacyjny oraz społeczny potencjał. Jedną z inicjatyw Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły jest sieć "Muzea Szlaku Wisły". Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest liderem tego elementu projektu.

- Cieszymy się, że przygotowania do Roku Rzeki Wisły będą jednocześnie inauguracyjnym rokiem Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie - mówi Jadwiga Klim z Działu Historii Żeglugi Śródlądowej NMM – Nasza nowa filia razem z Muzeum Wisły w Tczewie będzie odgrywała niebagatelną rolę w tworzeniu muzealnej sieci "Muzea Szlaku Wisły". Planujemy cykl działań edukacyjnych i wystawienniczych oraz wiele dodatkowych atrakcji, tematycznie wpisanych w Rok Rzeki Wisły.


Partnerzy