Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Brama, dźwig czy… suszarnia bielizny?

04.09.2017 |

Wyślij wiadomość |


Brama, dźwig czy… suszarnia bielizny?

Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza na pierwszy po wakacjach Program dla Rodzin. 10 września 2017 roku spotkamy się w miejscu, gdzie kiedyś koncentrowało się życie miasta: gdańskim Żurawiu.

- Żuraw to ikona Gdańska i jeden z najsłynniejszych zabytków Pomorza, odwiedzany chętnie przez turystów z całego świata – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Każdy z nas kojarzy jego masywną sylwetkę, ale Żuraw ma też niezwykle ciekawe wnętrze, które poznamy podczas naszego niedzielnego spotkania.

Dowiemy się, co znajdowało się w miejscu dźwigu przed jego zbudowaniem i jak przez wieki zmieniał się wygląd i funkcjonowanie Żurawia. Czy mieszkały w nim rodziny, a może mieścił się tam sklep? Przy okazji dowiemy się, czym różniło się życie bogatych patrycjuszy od codzienności rzemieślników, ułożymy menu na wesele córki zamożnego kupca oraz zaplanujemy karierę nastoletniemu Jakubowi, wybierając dla niego odpowiedni zawód. Ciekawe, czy będzie nam za to wdzięczny…


PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:

Zbiórka przy wejściu do Żurawia punktualnie o godzinie 11:00.
Potwierdzenia przyjmujemy do 8 września 2017 roku, do godziny 16:00 na adres: edukacja@nmm.pl.
Zakup biletów w kasie Ośrodka Kultury Morskiej (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).
Karnet roczny na 5 zajęć: 80 zł

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pełnego cyklu Programu dla Rodzin.


Program dla Rodzin - Brama, dźwig czy… suszarnia bielizny?


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+