Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Archeolodzy, skanowanie i ozoboty. Zapraszamy na Free Time Festival!

21.03.2019 |

Wyślij wiadomość |


Archeolodzy, skanowanie i ozoboty. Zapraszamy na Free Time Festival!

Zrób selfie w stroju nurka, przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, poznaj tajniki pracy archeologów podwodnych i załaduj kontenerowiec! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na swoje stanowisko podczas tegorocznych targów Free Time Festiwal – 6 i 7 kwietnia!

Podczas imprezy, która odbędzie się na terenie Amber Expo, instytucje kultury oraz firmy, zajmujące się organizacją czasu wolnego, zaprezentują mieszkańcom Trójmiasta i regionu pomysły na kreatywną aktywność nie tylko podczas wakacji, ale również podczas weekendu czy wolnego popołudnia.

W tym roku na Free Time Festival Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku promować będzie swój najbardziej nowoczesny i dynamiczny gdański oddział: Ośrodek Kultury Morskiej. Przez dwa dni przedstawimy to, co szczególnie interesuje naszych gości: pracę archeologów, skanowanie: nie tylko eksponatów i warsztaty dla najmłodszych gości - Sprzęt, który zaprezentujemy podczas targów służy w muzeum do digitalizacji muzealiów – mówi Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji NMM – Na Free Time będziemy tworzyć trójwymiarowe modele gości, które potem zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Zeskanować można wszystko, ale zobaczyć siebie w trójwymiarze tylko 6 i 7 kwietnia, tylko na stoisku NMM!

Zapraszamy na wycieczkę do Wirtualnego Skansenu Wraków: na stoisku NMM, w goglach VR będzie można odbyć podróż na dno Bałtyku, przenieść się na mostek kapitański i nadać swoje imię alfabetem Morse’a. W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na mini-warsztaty z budowania "poduszkowców" oraz pokaz "ozobotów", miniaturowych robotów wspomagających naukę programowania.

Sobota, 6 kwietnia 2019

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych


Niedziela, 7 kwietnia 2019

  • Jak się skanuje zabytki?
  • Jak wygląda praca archeologa podwodnego
  • Zapraszamy na wirtualne wycieczki: na dno Bałtyku i na pokład statku w okularach VR
  • Załadunek kontenerowca – zajęcia dla dzieci i dorosłych
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci i warsztaty programowania miniaturowych robotów

Free Time Festival Amber Expo w Gdańsku - Letnicy
6 i 7 kwietnia 2019, godz. 10.00 – 18.00
Wstęp na Free Time Festival jest wolny


Partnerzy