Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Kompleks muzealny nad Motławą

Digitalizacja

Fryzyjski kof i inne wraki w Wirtualnym Skansenie Wraków

Fryzyjski kof i inne wraki w Wirtualnym Skansenie Wraków

28.02.2017

Nowe modele 3D wraków z Zatoki Gdańskiej zamieszczono właśnie w Wirtualnym Skansenie Wraków Zatoki Gdańskiej. Sześć wraków jednostek z XV – XIX wieku ma dużą wartość historyczną. Obiekty prezentowane na stronie zalegają pod wodą, na głębokościach od 2 do 25 metrów. Obecnie Wirtualny Skansen Wraków zawiera fotogrametryczne modele 3D 13 wraków z Zatoki Gdańskiej. Planowane jest wzbogacenie go o kolejne obiekty podwodne w następnych latach.


Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

14.11.2016

Przedstawiamy Wirtualne Muzeum Morskie www.wmm.nmm.pl: stronę internetową, pozwalającą na łatwy dostęp do kolekcji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.


Raport z seminarium poświęconego digitalizacji w Polsce w ramach współpracy polsko-norweskiej

Raport z seminarium poświęconego digitalizacji w Polsce w ramach współpracy polsko-norweskiej

09.06.2015

Raport z drugiego seminarium przeprowadzonego w ramach działań partnerskich pod nazwą "Digitalizacja – dwustronna wymiana dobrych praktyk pomiędzy Uniwersytetem w Oslo: Muzeum Historii Kultury i Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku" realizowanych dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, Norwegię oraz ze środków krajowych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.


Raport z seminarium 3D w Oslo

Raport z seminarium 3D w Oslo

28.01.2015

Raport z pierwszego seminarium przeprowadzonego w ramach projektu "Digitalizacja – dwustronna wymiana dobrych praktyk pomiędzy Uniwersytet w Oslo: Muzeum Historii Kultury i Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku".


Digizaurus – kategoria: materiał dostępny w wersji online!

Digizaurus – kategoria: materiał dostępny w wersji online!

21.05.2014

W czerwcu 2008 r. przedstawiciele dyrekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (wówczas Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku), Muzeum Zamkowego w Malborku i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska zdecydowali o współpracy przy realizacji wspólnych celów w zakresie digitalizacji.


Skanowanie działa z wraka szwedzkiego okrętu "Solen"

Metodyka Pracy Ramieniem 3D

16.10.2012

Jednym z celów projektu "Centralne Muzeum Morskie – Cyfrowe Muzeum Morskie" finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+, priorytet Digitalizacja, było opracowanie metodyki dokumentacji zbiorów archeologicznych przy pomocy ramienia skanującego 3D.


Archiwum RSS

Rezerwacje on-line

Rok rzeki Wisły 2017

Wirtualny Skansen Wraków

Wirtualne Muzeum Morskie

Kolekcje NMM

Katalog biblioteki

Karta turysty - Visit Gdańsk

ArtSherlock

2wrecks

restauracja tawerna Ośrodek Kultury Morskiej Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk

{>Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+