Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Kompleks muzealny nad Motławą

Przyjaciele muzeum

Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego

28.08.2012

Jest najstarszym z towarzystw skupionych wokół Muzeum. Zawiązało się w 1958 r. z inicjatywy grupy miłośników spraw morskich i było faktycznym sprawcą powstania Muzeum Morskiego jako samodzielnej placówki w 1962 r.


Towarzystwo Przyjaciół "Sołdka"

28.08.2012

Towarzystwo Przyjaciół statku - muzeum "Sołdek", którego prezesem był profesor Jerzy Doerffer zostało zawiązane w 1984 roku w celu wspomagania działań Muzeum w zabezpieczeniu "Sołdka" - pierwszego statku pełnomorskiego zbudowanego po wojnie w polskiej stoczni.


Towarzystwo Przyjaciół "Daru Pomorza"

28.08.2012

Jego powstanie związane jest z wycofaniem z eksploatacji legendarnej fregaty. Stawiając sobie za cel zachowanie żaglowca dla przyszłych pokoleń, Towarzystwo doprowadziło do przekazania go Centralnemu Muzeum Morskiemu, a następnie wspomagało w przekształcaniu go w statek-muzeum i przygotowywaniu wystaw....


RSS

Rezerwacje on-line

Rok rzeki Wisły 2017

2nd Northern European workshop

Wirtualny Skansen Wraków

Wirtualne Muzeum Morskie

Kolekcje NMM

Katalog biblioteki

Karta turysty - Visit Gdańsk

ArtSherlock

2wrecks

restauracja tawerna Ośrodek Kultury Morskiej Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk

{>Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+