Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Kompleks muzealny nad Motławą

Warsztaty muzealne

Pierwsze kroczki w Muzeum (OKM)

02.09.2016

Twoja pociecha świetnie zna już własne mieszkanie, piaskownicę i park? Pragnie poznawać świat w nowym otoczeniu? Zatem zapraszamy dzieci od 1. do 3. roku życia wraz z opiekunami do Narodowego Muzeum Morskiego na godzinne spotkania z morskimi opowieściami, podczas których dzieci będą ćwiczyć nóżki w zamorskich tańcach, paluszki w plastelinie, a rączkami sprawdzą, czy woda jest mokra.


Kolorowe soboty. Warsztaty plastyczne (OKM, statek-muzeum "Dar Pomorza")

02.09.2016

Zajęcia mają formę warsztatów plastycznych połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku. Pierwsza część zajęć odbywać się będzie na wystawach: "Ludzie - Statki - Porty", "Łodzie ludów świata" oraz "Statki. Nasza pasja". Następnie dzieci przejdą do warsztatów plastycznych, gdzie będą kontynuowały swoją magiczną podróż po krainie sztuki.


Lubię poniedziałki. Warsztaty plastyczne 60+ (OKM, Spichlerze, Żuraw, Muzeum Zalewu)

02.09.2016

Zajęcia mają formę warsztatów plastycznych połączonych ze zwiedzaniem ekspozycji NMM. Naszym celem jest rozwijanie u osób dojrzałych zdolności plastycznych pod okiem specjalisty-plastyka. Uczestnicy warsztatów poznają różne techniki plastyczne (malarstwo, rysunek, akwarelę, węgiel, malarstwo na szkle, gwasz) i stworzą prace inspirowane wystawami NMM, morzem i regionem gdańskim.


Zobaczyć, zbadać, zrozumieć - nauka całkiem prosta (OKM, Spichlerze, statek-muzeum "Sołdek", Żuraw)

02.09.2016

UWAGA: NABÓR ZAMKNIĘTY

Warsztaty dla uczniów Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie. Dwie klasy z innowacją pedagogiczną, zarejestrowane w Kuratorium w Gdańsku.


Moje ukryte skarby. Warsztaty konserwatorskie dla seniorów (CKWS)

02.09.2016

Każdy z nas przechowuje przedmioty będące pamiątką dawnych wydarzeń i źródłem miłych wspomnień. Z czasem ulegają one różnym uszkodzeniom. Zapraszamy na zajęcia warsztatowe, podczas których przeprowadzimy konserwację takich pamiątek. Opowiemy też innym uczestnikom zajęć, jakie ciekawe historie są z nimi związane.


Opty-mistyczny rejs kreatywny. Warsztaty dla pań (CKWS)

02.09.2016

Najważniejsze w osiągnięciu celu jest właściwe nastawienie i kreatywność! Punktem wyjścia będzie historia Leonida Teligi i nazwa jego jachtu. Nie całkiem poważnie, ale twórczo zastanowimy się wspólnie, czy jego życie i sposób podejścia do realizacji stawianych sobie zadań może nam pomóc w naszych codziennych małych "bitwach".


Pierwsze kroczki w Muzeum (CKWS)

02.09.2016

Twoja pociecha świetnie zna już własne mieszkanie, piaskownicę i park? Pragnie poznawać świat w nowym otoczeniu? Zatem zapraszamy dzieci od 1. do 3. roku życia wraz z opiekunami do Narodowego Muzeum Morskiego na godzinne spotkania z morskimi opowieściami, podczas których dzieci będą ćwiczyć nóżki w zamorskich tańcach, paluszki w plastelinie, a rączkami sprawdzą, czy woda jest mokra.


Rodzinne warsztaty naukowo-zabawkowo (CKWS)

02.09.2016

Wszyscy lubimy eksperymentować, majsterkować i dobrze się przy tym bawić. Wybierzemy się zatem do świata nauki. Wspólnie stworzymy hipotezy naukowe, aby później sprawdzać ich słuszność, czyli eksperymentować. Będziemy również podróżować do świata techniki i konstruować własne zabawki: jo-jo, latającego motyla, a nawet poduszkowca z płyty CD. Będzie to doskonała okazja do odszukania i pobudzenia w uczestnikach pokładów kreatywności i wspólnej międzypokoleniowej zabawy.


W pracowni Profesora Dociekliwego (CKWS)

02.09.2016

Podczas zajęć Profesor Dociekliwy zaprosi uczestników do fascynującego świata nauki. Odkryje przed nimi tajemnice podwodnego świata. Opowie, jak wydobywa się zabytki z dna mórz i kto się tym zajmuje. Dowiemy się, co wspólnego ma astronauta, liofilizator i konserwacja zabytków. Czy prześwietlanie zabytku promieniami rentgena pomaga go ocalić? Jak zaczarować metal, aby był krwawy?


Z Teligą dookoła świata - bardzo Opty-mistyczna podróż przez oceany (CKWS)

02.09.2016

Podczas zajęć poznamy sylwetkę wielkiego żeglarza Leonida Teligi oraz historię jego podróży dookoła świata. Zorganizujemy też wyprawy po krajach, w których gościł. Uczestnicy zbudują modele swoich wymarzonych statków, stworzą mapy, na których zaznaczą etapy podróży. Poznają warunki, w jakich żeglował. Powędrują do Casablanki, na Wyspy Kanaryjskie, Barbados, Galapagos, Markizy i Fidżi.


Archiwum RSS

Rezerwacje on-line

Rok rzeki Wisły 2017

Wirtualny Skansen Wraków

Wirtualne Muzeum Morskie

Kolekcje NMM

Katalog biblioteki

Karta turysty - Visit Gdańsk

ArtSherlock

2wrecks

restauracja tawerna Ośrodek Kultury Morskiej Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk

{>Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+