Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Kompleks muzealny nad Motławą

Godziny otwarcia podczas "długiego weekendu"

Uprzejmie informujemy, że gdańskie oddziały NMM: Spichlerze na Ołowiance, statek-muzeum "Sołdek", Żuraw i Ośrodek Kultury Morskiej oraz statek-muzeum "Dar Pomorza" w Gdyni podczas "długiego weekendu majowego" (29.04-7.05.2017) będą czynne w godz. 10:00-18:00 we wszystkie dni tygodnia. Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie będą czynne w godz. 10:00-16:00 we wszystkie dni tygodnia.

Dział Edukacji

Dział Edukacji (edukacja@nmm.pl, tel. 58 329 87 33, tel. kom. 603 209 066) kieruje swoją ofertę oświatową głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Nasze propozycje dotyczą nie tylko zakresu materiału zawartego w szkolnych programach nauczania, ale także przykładowych haseł, wokół których budujemy lekcję muzealną. Większość tematów łączy wiedzę z kilku dziedzin (historia, geografia, technika), a część z nich dotyczy dziedzictwa kulturowego regionu.

Zajęcia prowadzone są w salach wystawowych naszego muzeum i w jego oddziałach. Do pełniejszego przedstawienia proponowanego tematu wykorzystujemy prezentacje multimedialne i filmy oraz eksponaty wypożyczone z magazynów muzealnych. W trakcie spotkania stosujemy różne metody pracy, skłaniające uczestników do aktywnego udziału w lekcjach. Uzupełnieniem zajęć są m.in. gry i karty zadań.

Nauczycieli zainteresowanych innymi zagadnieniami związanymi z morzem (np. żeglarstwem) prosimy o kontakt - zorganizujemy dla nich specjalne zajęcia.

Lekcja muzealna trwa od 45 do 90 minut, w zależności od tematu i wieku uczestników.



Pracownicy:

Krystyna Stubińska Krystyna Stubińska, Kierownik kstubinska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 31, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Przemysław Węgrzyn Przemysław Węgrzyn, zastępca kierownika p.wegrzyn@nmm.pl,
tel. 58 329 87 32, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Kamila Jezierewska Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Agnieszka Misztal Agnieszka Misztal a.misztal@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Weronika Pelc-Garska Weronika Pelc-Garska w.pelc@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Patryk Herdzik Patryk Herdzik p.herdzik@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
b.krystek@nmm.pl Barbara Wojczuk‐Krystek b.krystek@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Monika Golenko Monika Golenko m.golenko@nmm.pl,
tel. 58 301 86 11 w. 400, 80-751 Gdańsk, Ołowianka 9-13
Danuta Klajbor‐Wieczorkowska Danuta Klajbor‐Wieczorkowska d.wieczorkowska@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Joanna Obniska Joanna Obniska j.obniska@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Ewa Sidor Ewa Sidor e.sidor@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Gabriela Chrzanowiecka Gabriela Chrzanowiecka g.chrzanowiecka@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Michał Walczyk Michał Walczyk m.walczyk@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24

 

Rezerwacje on-line

2nd Northern European workshop

Rok rzeki Wisły 2017

Wirtualny Skansen Wraków

Wirtualne Muzeum Morskie

Kolekcje NMM

Katalog biblioteki

Karta turysty - Visit Gdańsk

ArtSherlock

2wrecks

restauracja tawerna Ośrodek Kultury Morskiej Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk

{>Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+